10 rzeczy, których uczysz się dopiero po osiągnięciu 30 lat

Jest tyle rzeczy, których uczysz się na tej drodze, które nazywamy “życiem”, ale uświadamiasz sobie je, kiedy zatrzymujesz się i patrzysz na wszystko, co przeżyłeś i doświadczyłeś.

Proces uczenia się zdecydowanie nie kończy się, gdy osiągniesz 30, ale tutaj jest tylko kilka rzeczy, których możesz się nauczyć w tym momencie.

1. Nie jest za późno na robienie tego, co chcesz robić
Bez względu na branżę, czas i proces, nigdy nie jest za późno, aby przejść do wymarzonej kariery.

Wiele osób uważa, że ​​w przypadku niektórych zawodów istnieje odcięta data lub wiek, kiedy tak się nie dzieje. Ważne jest, aby pamiętać, że nigdy nie jest za późno, aby osiągnąć swoje cele i dążyć do kariery, którą naprawdę pasjonujesz.

2. Jesteś bardziej odpowiedzialny finansowo
Twoi dwudziestolatkowie zazwyczaj uczą się “dorosłych”, a część z nich uczy się, jak właściwie zarządzać swoimi finansami.

Kiedy trafisz 30, zwykle zdajesz sobie sprawę, że jesteś dużo bardziej mądry i odpowiedzialny finansowo w tym wieku niż kilka lat temu.

3. Przestałeś się troszczyć o to, co ludzie myślą
W późnych latach dwudziestych i na początku lat 30-tych zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma znaczenia, co ludzie myślą.

Pierwsze wrażenia mają znaczenie w sytuacjach takich jak wywiady, jednak potrzeba zadowolenia wszystkich, których spotykasz w życiu, często zmniejsza się wraz z wiekiem.

4. Twój wygląd się zmienił
Sposób, w jaki wyglądasz, nieuchronnie zmieni się wraz z wiekiem. Może to być spowodowane utratą wagi, rosnącymi wyższymi lub przerzedzającymi się włosami. W niektórych przypadkach zmiany te mogą wpłynąć na poczucie własnej wartości, dlatego najlepiej jest wcześnie znaleźć rozwiązanie.

Jeśli straciłeś włosy w wyniku ciąży, stresu lub łysienia, możesz kwalifikować się do przeszczepu włosów. Crown Clinic jest jedną z wiodących brytyjskich kliniki przeszczepów włosów i pomogła wielu słynnym twarzom odzyskać zaufanie dzięki przeszczepianiu włosów. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Ewentualnie, jeśli osiągnąłeś lub utraciłeś wagę, warto przeanalizować dietę i rutynę ćwiczeń. Możesz to zrobić sam lub z osobistym trenerem lub dietetykiem; Niezależnie od wybranej metody upewnij się, że otrzymujesz właściwe informacje, które pomogą Ci w osiągnięciu możliwego do osiągnięcia rozwiązania.

5. Nauczyłeś się wybaczać i zapomnieć
W wieku 30 lat wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że wielu wrogów, których stworzyli przez lata, było po prostu niedojrzałe.

W tym momencie nauczyłeś się, jak wybaczyć i zapomnieć drobne nieporozumienia. To może podnieść ciężar z twoich ramion i dać ci więcej czasu na pracę nad naprawieniem przyjaźni.

6. Uświadomiłeś sobie swoją wartość
Dawno minęły czasy, kiedy myśleliście, że nie jesteście wystarczająco dobrzy. 30 to czas, aby uświadomić sobie, że masz bogate doczesne doświadczenia na swoich plecach i jesteś wystarczająco dobry. W rzeczywistości jesteś więcej niż wystarczająco dobry.

Jest to ważna mentalność do rozwoju. Daje ci nowe podejście do sytuacji, relacji i ról z pewnością siebie i uczy, abyś nie upadał, jeśli coś nie działa.

7. Nauczyłeś się dobrze się bawić. I dużo tego.
W latach dwudziestych możesz nie chcieć iść na imprezę, ponieważ nikogo nie znasz, lub powstrzymać się od próbowania nowych rzeczy z powodu strachu.

Teraz, kiedy trafiłeś 30, zdałeś sobie sprawę, że masz dużo więcej radości niż kiedykolwiek wcześniej. Nauczyłeś się przestać się martwić i zacząć cieszyć się wszystkim, co życie musi rzucić na ciebie.

8. Jesteś mniej materialistyczny
Łatwo wpaść w pułapkę materializmu, gdy masz dwadzieścia kilka lat. Poznawanie nowych ludzi i chęć dopasowania może sprawić, że będziesz mieć więcej wartości niż ludzie.
Gdy nadejdzie 30. rocznica urodzin, zdasz sobie sprawę, że w doświadczeniach, przyjaźniach i miłości jest znacznie więcej wartości niż przedmiotów kosztownych.

9. Pieniądze nie są równe szczęściu
Gdyby ktoś powiedział ci to w wieku 20 lat, pomyślałbyś, że są szaleni. Jednak po osiągnięciu lat 30-tych zdajesz sobie sprawę, że to słynne powiedzenie często brzmi prawdziwie.

W niektórych przypadkach pieniądze mogą ułatwić życie, ale niekoniecznie oznacza to, że jesteś szczęśliwszy. Twoje 30-te to czas, aby odkryć, co naprawdę cię uszczęśliwia i zacząć gonić to, zamiast ścigać większego czeku.

10. Nauczyłeś się relaksować
Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne jest to, gdy jesteś młodszy, ponieważ jesteś pełen energii i pragniesz okazać swój entuzjazm.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *