3 największe błędy zdrowotne

Jeśli jesteś kobietą w wieku 30 lat (tak jak ja), prawdopodobnie masz dużo na swojej tacy. Od dzieci i związków zawodowych po ciężką pracę zawodową i życie towarzyskie, twoje lata trzydzieste to czas, kiedy życie staje się trochę bardziej “poważne”, a ilość wolnego czasu, którą masz, może w rezultacie maleć. Niestety, dla wielu 30-tych kobiet, prowadzi to do zmniejszenia ilości wykonywanych przez nich czynności. To nigdy nie jest dobre, ponieważ kiedy masz 30 lat, jest to właściwy moment, aby zacząć traktować swoje zdrowie i dobre samopoczucie bardziej poważnie!

Jeśli jesteś kobietą w wieku 30 lat, oto kilka z największych błędów zdrowotnych, o których twoi znajomi byli znani. Unikaj ich, jeśli chcesz być zdrowy w wieku 30, 40 lat i dłużej:

Zaniedbanie masy mięśniowej
Większość z nas, którzy nie są króliczkami w siłowniach lub dedykowanymi kulturystami, nie myśli zbyt wiele o masie mięśniowej, ale jest to bardzo ważne dla naszego ogólnego zdrowia fizycznego, a to w latach 30-tych, że masa mięśniowa zaczyna zmniejszać się. Jest to coś, co się stanie, niezależnie od tego, czy jesteś aktywny, czy nie, ale jeśli jesteś aktywny, a szczególnie jeśli wykonujesz ćwiczenia obciążające, możesz zminimalizować ilość utraconej masy mięśniowej, zmniejszając w ten sposób znacznie szanse na rozwój osteoporozy. znacząco. Czas na siłownię!

Nie odwiedzanie lekarza
Bycie zapracowanym 30-latkiem może utrudniać wizytę w gabinecie lekarskim, nawet jeśli naprawdę powinieneś pójść, co prowadzi do wielu kobiet (i mężczyzn) w tej grupie wiekowej, które nie szukają pomocy, kiedy prawdopodobnie powinny. Chodzi o to, że musisz mieć regularne kontrole i rozwiązywać problemy natychmiast po ich pojawieniu się, jeśli chcesz uniknąć naprawdę ciężkiej choroby. Jeśli jest to coś, co nie wymaga szczegółowego badania lekarskiego, widząc jednego z wielu lekarzy prowadzących babilon, skorzystanie z aplikacji do przeprowadzenia konsultacji może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego leczenia bez kłopotów. Jeśli jednak jest poważny, musisz udać się do specjalisty. Och, upewnij się, że bierzesz udział w spotkaniach przesiewowych z powodu raka szyjki macicy, jeśli zostaniesz o to poproszony – jeśli nie, grasz ze swoim zdrowiem.

Nie faktoring w spowolnionym metabolizmie
Niestety, dla tych z was, którzy kochają wasze jedzenie, metabolizm zaczyna powoli zwalniać, gdy skończysz 30 lat. Oznacza to, że jeśli będziesz nadal jeść dokładnie taką samą ilość jedzenia, jaką zawsze masz, waga zacznie pełzać i zanim się zorientujesz, zajmiesz się spreadem w średnim wieku!

Oczywiście, jeśli poświęcisz czas na ćwiczenia (trening siłowy jest szczególnie dobry), możesz zwiększyć metabolizm i spalić więcej kalorii, aby efekty spowolnionego metabolizmu nie sprawiły Ci tyle kłopotu, jeśli chcesz nadal cieszyć się kilkoma drobniejsze rzeczy w życiu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *