Troska o twój samochód

Podstawowe porady dotyczące pielęgnacji samochodu

Serwisowanie samochodu każdego roku może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Jeśli masz pełną historię serwisową, wartość odsprzedaży samochodu często będzie większa niż brakujące lata w dzienniku. Ponadto regularna profesjonalna obsługa często oznacza podejmowanie drobnych problemów, zanim staną się głównymi problemami. Mimo wszystko, niewielu kierowców chce się przekonać, że mają duży rachunek za naprawę, który trzeba zapłacić, kiedy wsadzają samochód do MOT. O wiele lepiej radzić sobie z małymi problemami na wczesnym etapie, na długo przed ich opracowaniem.

 

Powiedziawszy to, pewna opieka nad samochodem nie powinna być pozostawiona do dorocznej służby i powinna być wykonana przez osoby posiadające kwalifikacje. Ważne jest, aby przez kilka lat przeprowadzać niezbędne konserwacje samochodu, najlepiej co kilka tysięcy mil. Problem polega na tym, że wielu z nas ignoruje te kluczowe zadania lub odkłada je, dopóki nie mamy więcej czasu. Co powinieneś robić, aby upewnić się, że Twój samochód działa dobrze, działa wydajnie, nie rozwija się usterka mechaniczna i utrzymuje pasażerów w bezpieczeństwie? Rzućmy okiem na niektóre z kluczowych obszarów samoobsługowych.

Potwierdź baterię swojego samochodu
Jeśli bateria Cię opuści, nie możesz uruchomić samochodu. Wszystkie akumulatory tracą energię w czasie, zwłaszcza jeśli wykonujesz wiele krótkich podróży z włączonym ogrzewaniem. Wraz ze starzeniem się baterii jego wydajność ulega pogorszeniu, więc sprawdzaj raz na jakiś czas i wymień go, jeśli to konieczne. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko względnie taniego multimetru. Połóż zaciski na końcówkach akumulatora, gdy nie ma zapalonych świateł, a silnik nie pracuje. Uważaj tylko, aby dotknąć plastikowej osłony zacisków. Odczytaj wyjściowe napięcie DC. Odczyt 12,66 woltów oznacza całkowicie naładowaną baterię i wszystko powyżej 12,44 wolta jest w porządku. Możesz również sprawdzić w domu Ossett Tire o swojej baterii samochodowej.

Sprawdzanie opon
Jeśli twoje opony Cię zawiodą, może to być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli będą wybuchały. Jest również czasochłonne, aby dopasować zapasowy. Wymieniaj zużyte opony, zanim dojdą one do stanu, w którym są niezgodne z prawem. Jeśli uda się dopasować obręcz monety o wartości dwudziestu pensów do bieżnika opony, pozostanie wystarczająca głębokość bieżnika. Jednak jeśli tylko zniknie z pola widzenia, nie musisz długo czekać i prawdopodobnie będziesz musiał sprawdzić opony. Skonsultuj się z ekspertem, które opony najlepiej pasują do Twojego modelu samochodu i skorzystaj z usługi, która pozwoli Ci zarezerwować odpowiednich online, zanim przejedziesz, aby je zmienić. W przeciwnym razie możesz skończyć na zakupach gorszych alternatyw.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *